Cost Information

The cost for lessons varies because each instructor is independent. As of 2025, the average cost for lessons is $110/month, for a weekly 30-minute lesson. Tuition for lessons is payable directly to the individual teacher. There is a studio registration fee. $50.00 for one student. $75.00 for two or more family members.

CONTACT US